Κάνε μια Ευχή

Posted in Ανακοινώσεις

Screenshot 2023 02 07 173218Με την ευγενική δωρεά μαθητών-γονέων-καθηγητών της σχολικής μας κοινότητας συμμετείχαμε και φέτος σε δράσεις για την εκπλήρωση ευχών για παιδιά που πάσχουν από σοβαρές για τη ζωή τους ασθένειες.

Το πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής εδώ και 24 χρόνια αποτελεί ένα από τα βασικά προγράμματα εξεύρεσης πόρων ώστε να μπορούν να υλοποιηθούν ευχές παιδιών που έχουν στερηθεί την παιδική ανεμελιά.

(*) τα προσωπικά στοιχεία του παιδιού που βοηθήσαμε κοινοποιήθηκαν στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις των μελών της σχολικής μας κοινότητας

Βασιλόπιτα (2022-23)

Posted in Ανακοινώσεις

Την Παρασκευή 3/2, με αφορμή την επίδοση ελέγχων προόδου στους γονείς των μαθητών μας, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας στο πλαίσιο της ετήσιας Γενικής του Συνέλευσης και σε συνεργασία με τον Σύλλογο Διδασκόντων διοργάνωσε εκδήλωση κοπής Βασιλόπιτας σε κάθε τμήμα.

[ Δείτε φωτογραφίες από την εκδήλωση ]

[ Λέμε την Γνώμη μας ]

Τις Βασιλόπιτες προετοίμασαν γονείς - μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και ευλόγησε ο πατήρ Κωνσταντίνος Τσαγκάρης.

Χρόνια πολλά και καλή πρόοδο
στους μαθητές και στις μαθήτριές μας

Ημέρες εξωστρέφειας

Posted in Ανακοινώσεις

Με αφορμή την λήξη του Α Τετραμήνου,  ομάδες μαθητών του σχολείου μας επισκέφτηκαν τους φιλόξενους χώρους του εργοστασίου ΤΙΤΑΝ στο Πλατάνι και του Μουσείου Επιστήμης και Τεχνολογίας στο Πανεπιστήμιο  της Πάτρας.

• "Του Καιρού τα Μυστικά" (εργοστάσιο ΤΙΤΑΝ)
    • Τετ  25/1: Β1-Β4 με συνοδούς: κ. Γιαννίση (ΠΕ03), κ. Νικολάου (ΠΕ03), κ. Νικολοπούλου (ΠΕ06)
    • Πεμ 26/1: Β2-Β3 με συνοδούς: κ. Παπαδάτου (ΠΕ81), κ. Νικολάου Κ.(ΠΕ04.01), κ. Μανωλοπούλου (ΠΕ02)
  • "Ούτε ΘΥΜΑ ούτε ΘΥΤΗΣ" και "Κολλημένος στο διαδίκτυο" (Μουσείο Επιστήμης και Τεχνολογίας - ΜΕΤ)