ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΑΙΝΙΩΝ "Θεόδωρος Αγγελόπουλος"

on . Posted in Συμμετοχή σε Φεστιβάλ

Το 20ο Γυμνάσιο Πάτρας στο 2ο Διεθνές Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Αιγίου «Θόδωρος Αγγελόπουλος»

Τις καλύτερες των εντυπώσεων άφησε η ταινία: "Νικώντας τον ανίκητο... εθισμό" στο 2ο Διεθνές Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Αιγίου «Θόδωρος Αγγελόπουλος» το Σάββατο 24/06/2023, ενθουσιάζοντας το κοινό που την παρακολούθησε. Η ταινία δημιουργήθηκε από ομάδα μαθητών της Β΄ Γυμνασίου του σχολείου μας, έχοντας ως θέμα τον εθισμό και το πώς μπορούμε να τον νικήσουμε. Μέσα από αυτή την εμπειρία, τα παιδιά διασκέδασαν, αποκόμισαν επιστημονικές γνώσεις και γνώρισαν την υπέροχη τέχνη του κινηματογράφου.

Στους μαθητές μας αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!
Μπράβο σας παιδιά!

Δείτε Φωτογραφίες από την Εκδήλωση
[Φωτογραφίες]

Τους μαθητές μας συντόνισε η εκπαιδευτικός