25η Μαρτίου (2023)

25η Μαρτίου 1821

(202 χρόνια μετά)

Το σχολείο μας συμμετέχει στις εκδηλωσεις εορτασμού για την επέτειο τη 25ης Μαρτίου του 1821

• ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ  στα τμήματα αξιοποιώντας την εφαρμογή ArcGis
  • ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ την Παρασκευή 24/3 και ώρα 4:30μμ στην πλατεία Υψηλών Αλωνίων με παρουσία της ΣΗΜΑΙΑΣ μας, των παραστατών και αγήματος μαθητών - μαθητριών,

• ΠΑΡΕΛΑΣΗ μαθητών το Σάββατο 25/3 (συγκέντρωση 11:15πμ Αγ. Ανδρέου και 28ης Οκτωβρίου πλησίον του Ερυθρού Σταυρού),
  • "Στα χνάρια του '21 - Αφανείς Ήρωες" τιμώντας τον αγωνιστή ΓΙΑΝΝΙΑ την Κυριακή 26/3 και ώρα 11:00πμ στην πλατεία Γιαννιά-Άγιο Αθανάσιο (η εκπαιδευτικός του σχολείου μας κ. Νικολοπούλου Γεωργία-Αγγλικών θα εκφωνήσει σχετικό λόγο).

Συμμετέχουμε και τιμούμε τους αγωνιστές του 1821.
Συμμετέχουμε και τιμούμε τους μαθητές, τις μαθήτριες και τις καθηγήτριες που εκπροσωπούν το σχολείο μας.

*** ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ***

Τις εκδηλώσεις συντονίζουν οι εκπαιδευτικοί
κ. Φλίγκου Όλγα (γυμνάστρια, οργάνωση παρέλασης), κ. Μανωλοπούλου Κωνσταντίνα (φιλόλογος, οργάνωση σχολικής γιορτής) και κ. Νικολοπούλου Γεωργία (φιλόλογος Αγγλικής γλώσσας, εκφώνηση πανηγυρικού λόγου)

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 20 επισκέπτες και κανένα μέλος