Εκλογές 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου

Σήμερα, 15/10/2024 συνήλθε η πρώτη Γενική Συνέλευση της χρονιάς με σκοπό την εκλογή του 15μελούς Μαθητικό Συμβούλιου του σχολείου μας.

Πριν την έναρξη της διαδικασίας δόθηκε στους υποψήφιους η δυνατότητα να αυτοπαρουσιαστούν, μέσα σε κλίμα πανηγυρικό και ενθουσιώδες, ενώ κατά τη διάρκεια των εκλογών τηρήθηκαν όλες οι προβλεπόμενες διαδικασίες.

Δεδομένης της ισαριθμίας των ψήφων που έλαβαν οι μαθητές/τριες που κατατάχθηκαν στην 15η και 16η θέση, η σύγκλιση του μαθητικού συμβουλίου σε σώμα θα ολοκληρωθεί μετά την προβλεπόμενη, από τον «Κανονισμό λειτουργίας των μαθητικών κοινοτήτων», επαναληπτική ψηφοφορία.

Συγχαρητήρια στα παιδιά που εξελέγησαν για να εκπροσωπήσουν τους/τις μαθητές/τριες του σχολείου μας!

Συνδεδεμένοι επισκέπτες

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 299 επισκέπτες και κανένα μέλος