ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-24

on . Posted in Βραβεύσεις - Διακρίσεις σε διαγωνισμούς

Το σχολικό έτος 2023-24 είναι μια χρονιά στην οποία οι υπέροχοι μαθητές μας έλαβαν μέρος σε πληθώρα διαγωνισμών. Κάποια από τα παιδιά μας κατάφεραν να διακριθούν, κατακτώντας τις πρώτες θέσεις!!!

Φραντζή Βασιλική (Γ4) - 1ο Βραβείο στο Διαγωνισμό Ζωγραφικής «Βραδιά του Ερευνητή 2024». Διοργάνωση: Πανεπιστήμιο Πατρών

Γεράσιμος Κανδυλιώτης (Γ3) - 2ο Βραβείο στον Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφίας «Αποτυπώνω τα υδατικά οικοσυστήματα του τόπου μου». Διοργάνωση: Υπεύθυνες Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης ΔΠΕ & ΔΔΕ Αχαΐας, Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας (ΜΕΤ)

Μάριος Άρης Πατρίκιος (Γ3) - 3ο Βραβείο στον Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφίας «Αποτυπώνω τα υδατικά οικοσυστήματα του τόπου μου». Διοργάνωση: Υπεύθυνες Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης ΔΠΕ & ΔΔΕ Αχαΐας, Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας (ΜΕΤ)

Γιώργος Καββαθάς (Γ1) και Βασίλης Σουγλέρης (Γ3) - 1ο Βραβείο Μουσικής δημιουργίας για την κινηματογραφική ταινία μικρού μήκους: «Νικώντας τον ανίκητο…εθισμό» στον 14ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους «Cinema… διάβασες;;»

Αγγελική Βαφείδη (Γ2), Στυλιανή-Μαρία Μανωλοπούλου (Γ3), Άννα Βαφείδη (μέλλουσα μαθήτρια της Α΄ Γυμνασίου) - Ειδικό Βραβείο στον Μαθητικό Διαγωνισμό «Re-design - σχεδιάζω ρούχα με σκοπό την ανακύκλωση του υφάσματος». Διοργάνωση Διαγωνισμού και 3ου εικαστικού event: Τομέας Εφαρμοσμένων Τεχνών του 9ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ., Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Δ.Δ.Ε. Αχαΐας.

Μάριος Άρης Πατρίκιος (Γ3)Έπαινος στον 2ο Πανελλήνιο Οικολογικό Λογοτεχνικό Διαγωνισμό: «Έγκλημα στον βιολογικό καθαρισμό». Διοργάνωση: ΚΕΠΕΑ Σύρου Ερμούπολης.

Συγχαρητήρια παιδιά! Κάνατε τη σχολική μας κοινότητα περήφανη!

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Βασιλική Χρυσανθακοπούλου (Βιολόγος) και Μαρία Γιαννίση (Μαθηματικός)

Συνδεδεμένοι επισκέπτες

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 91 επισκέπτες και κανένα μέλος