Εθνική Επέτειος 25ης Μαρτίου 1821

on . Posted in Σχολικές γιορτές

μαρτιος6  Οι μαθητές μας αναβίωσαν και πάλι μοναδικές στιγμές της   Ελληνικής Ιστορίας του 1821,στο πλαίσιο του εορτασμού της   Εθνικής επετείου (23/3/2019), μέσα από ιστορικές   αφηγήσεις,θεατρικά Δρώμενα,αποσπάσματα από την ταινία "Παπαφλέσσας" και πλούσιο φωτογραφικό υλικό .Οι παρευρισκόμενοι απολαύσαμε τις επιδέξιες χορευτικές φιγούρες των μαθητών αλλά και τις μελωδικές φωνές των παιδιών της χορωδίας μας.

Υπεύθυνη της εκδήλωσης ήταν η κ.Τσαμπακάλου Νίκη(ΠΕ02) σε συνεργασία με τον κ. Μπούσια Ηλία και Σκέντζου Βασιλική.
Ευχαριστούμε εξαιρετικά τους μαθητές μας που συμμετείχαν σε αυτή την όμορφη εκδήλωση:Σπανόπουλο Π.(Α1), Χαρμαντά Β.(Α1), Τούλα Μ.(Α1),Ψωμά Δ.(Α1), Τζουραμάνη Γ(Α4), Αναγνωστόπουλο Γ.(Α4), Κωλέτση Π.(Α4), Κόντο Γ.(Α4), Γιαννόπουλο Α.(Α4),Κεπενό Γ.(Α4),  Σαρρή Α.(Β3), Χριστοπούλου Ε,(Β3), Στεφανοπούλου Ε.(Β3), Γκίκα Γ.(Γ1), Βασιλακοπούλου Κ.(Γ1), Καραλή Ρ.(Γ1), Καρμαλή Ι.(Γ1),Μπούσια Π.(Γ2) , Παπαναστασόπουλο Π.(Γ3), Παπανδρέου Ν.(Γ3), Πιτσή Α.(Γ4), Πλέγα Σ.(Γ4), Σακκαλή Α.(Γ4), Φωτακοποπούλου Λ.(Γ4) .
                     ΔΕΙΤΕ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ
 μαρτιο8