Βιολογία και Τέχνη (σχ. έτος 2022-23)

on . Posted in Εκδηλώσεις - Δράσεις

Όταν η αγάπη των παιδιών για το μάθημα της Βιολογίας και της τέχνης της Φωτογραφίας και του Κινηματογράφου συνδυάζονται, οι μαθητές μας δημιουργούν αριστουργήματα!

Οι μαθήτριες Βένια Σύριου, Γκεσιάνα Τόσκα, Αναστασία Αποστολοπούλου, Αθανασία Πετρούτσου, Ιωάννα Αλεξανδρή και Ειριάνα Τερλεπάνη αποτύπωσαν με τον φωτογραφικό φακό τους την ομορφιά των λουλουδιών, δημιουργώντας με αυτόν τον τρόπο μια υπέροχη αφίσα-κολάζ φωτογραφιών.

Η αγάπη περίπου 30 μαθητών μας για τη Βιολογία και τον κινηματογράφο είχε ως αποτέλεσμα τη δημιουργία μιας ταινίας μικρού μήκους με τίτλο: «Νικώντας τον… ανίκητο εθισμό», η οποία πραγματεύεται το καυτό θέμα του εθισμού. Μέσα από την ταινία αυτή τα παιδιά μας, αφού μελετήσουν τα θέμα επιστημονικά, μας διδάσκουν το πώς, χρησιμοποιώντας τον εθισμό μας, μπορούμε να τον…νικήσουμε.

Συγχαρητήρια στα υπέροχα παιδιά μας!!!

Συνδεδεμένοι επισκέπτες

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 29 επισκέπτες και κανένα μέλος