ΒΡΑΔΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΗ 2024

Το σχολείο μας ενημερώνει τους μαθητές του ότι την Παρασκευή 27 Σεπτέμβρη 2024 στο Νέο Δημαρχείο Πατρών (παλιό Αρσάκειο) από τις 18.00 έως τις 22.00 διοργανώνεται και φέτος «Η Βραδιά του Ερευνητή»!

Η διοργάνωση αυτή είναι μια ευρωπαϊκή πρωτοβουλία που πραγματοποιείται σε περισσότερες από 400 πόλεις σε ολόκληρη την Ευρώπη (7 πόλεις στην Ελλάδα) και ως σκοπό έχει την ανάδειξη της έρευνας και της επιστήμης.

Κατά τη διάρκειά της, ερευνητές και επιστήμονες θα ξεναγήσουν τους επισκέπτες όλων των ηλικιών στον μαγευτικό κόσμο της έρευνας. Οι επισκέπτες θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν live διαδραστικά πειράματα, να διασκεδάσουν με ερευνητικά παιχνίδια και καλλιτεχνικά δρώμενα, να δουν τεχνολογικές εκθέσεις και να γνωρίσουν από κοντά διακεκριμένους ερευνητές και επιστήμονες.

Η είσοδος είναι δωρεάν για όλους και όλες!

Περισσότερες πληροφορίες: https://researchersnight.gr/category/%cf%80%ce%ac%cf%84%cf%81%ce%b1/

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 65 επισκέπτες και κανένα μέλος