Γιορτή Λήξης Σχολικού Έτους 2023-2024

Αγαπητοί μαθητές, γονείς και φίλοι του σχολείου μας,

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στη βραδιά λήξης του σχολικού έτους 2023-24 την Τετάρτη 19 Ιουνίου 2024 και ώρα 8:30μ.μ. στην αυλή του 20ου Γυμνασίου.

Αποχαιρετούμε τα παιδιά της Γ' Τάξης τραγουδώντας και χορεύοντας Μάνο Χατζιδάκι.

Σας περιμένουμε ΟΛΟΥΣ για το πιο όμορφο κλείσιμο της χρονιάς και για ένα ακόμη πιο όμορφο ξεκίνημα Καλοκαιριού.

2023-24: ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΔΡΑΣΕΙΣ

Κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2023-24, στο σχολείο μας οργανώθηκαν και υλοποιήθηκαν τα εξής Προγράμματα και Όμιλοι:

• Κινηματογραφική Λέσχη – Πολιτιστικό Πρόγραμμα με δύο ομάδες μαθητών/τριών
  • Καλλιεργώντας το δένδρο του ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΥ – Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας
  • Τα Δ των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων: Δικαιούμαι, Διεκδικώ, Διαχειρίζομαι, Δρω - Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας
  • Βασικές γνώσεις Αστρονομίας – Όμιλος
  • Τέχνη του Περιβάλλοντος – Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα
  • Ανακαλύπτω το Περιβάλλον μέσα από τις Τέχνες - Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα
  • Ταξιδεύοντας στο αύριο αγκαλιά με το χθες – Όμιλος
  • Το Κυνήγι του Χαμένου Θησαυρού των Μαθηματικών – Πολιτιστικό Πρόγραμμα
  • Στατιστική στην καθημερινότητα – Όμιλος
  • Κεραμική Τέχνη και Πολιτιστική Διαχείριση – Πολιτιστικό Πρόγραμμα