Μνημεία Πολιτιστικής κληρονομιάς της Ουνέσκο. Τάξη Γ' (Μάθημα Γαλλικών)

on . Posted in Γαλλικά

UNESCOΕργασία των μαθητών του Γ1 (2014-2015): Μνημεία Πολιτιστικής κληρονομιάς της Ουνέσκο.

GALLIK1

Με αφορμή ενότητα του βιβλίου των γαλλικών όπου παρουσιάζεται το Mont St Michel (ένα από τα μνημεία πολιτιστικής κληρονομιάς της Ουνέσκο στην Γαλλία), οι μαθητές του Γ1, με τη καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους Βλασσοπούλου Ελένης, ετοίμασαν δύο παρουσιάσεις για τα μνημεία πολιτιστικής κληρονομιάς της Ουνέσκο στη Γαλλία και στην Ελλάδα αντίστοιχα.

Unesco, Patrimoine culturel (France)

Unesco, Patrimoine culturel (Grèce)

Συμμετείχαν οι μαθητές: Αλτανόπουλος Ανδρέας, Ανδρουτσόπουλος Κων/νος, Αρμάου Ελεάνα, Βασιλακοπούλου Μαριλία, Γερασιμοπούλου Κατερίνα, Γιαννοπούλου Αγγελική, Γιαννοπούλου Βασιλική, Δημητροπούλου Νικολίτσα, Διονυσοπούλου Ελισάβετ, Ηλιόπουλος Κων/νος, Καλαρύτης Σταύρος, Καρβούνη Μαρία, Καρπέτας Επαμεινώνδας, Κατσαΐτης Παρασκευάς, Κόρδας Ιωάννης, Κουλουμπής Μαρίνος, Κουτσαντώνη Αθανασία.

GALLIK2

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 27 επισκέπτες και κανένα μέλος