Ενημέρωση μαθητών για σπουδές στο ΛΥΚΕΙΟ

on . Posted in Παρουσιάσεις τρίτων

Ολοκληρώθηκε η ενημέρωση των μαθητών της Γ Τάξης για τις επιλογές που έχουν για την φοίτητή τους στο Λύκειο με εστίαση στο Επαγγελματικό Λύκειο. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον κ. Αντωνόπουλο Βασίλειο (Υπεύθυνος Τομέα Πληροφορικής του 1ο ΕΚ Πάτρας) για την μεστή παρουσίαση των επιλογών που έχουν οι μαθητές μας στο Λύκειο.

Υπενθυμίζουμε ότι και οι γονείς των μαθητών μας μπορούν να ενημερωθούν με βάση το παρακάτω πρόγραμμα:

• Δευτέρα 4/4/2022  κ. Αντωνόπουλος, κ. Χατζήπαππας, κ. Λιακόπουλος
  • Τετάρτη6/4/2022  κ. Κοντογεώργος, κ. Δήμου, κ. Λαπαναίτη

(*) η Παρουσίαση – Ενημέρωση  ξεκινά στις 18:00, έχει διάρκεια περίπου μία ώρα και το δωμάτιο επικοινωνίας έχει αποσταλεί στα email των γονέων-κηδεμόνων

Συνάντηση Οργανωτικής επιτροπής του  διαγωνισμού  ΜΛΥΣ Alan Turing 2021-2022:

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι μέλη της Οργανωτικής επιτροπής του διαγωνισμού μας καλησπέρα!

Χρειάζεται να κάνουμε μια συνάντηση Οργανωτικής επιτροπής την Κυριακή (03/04/22) και ώρα 5:00-6:00.

Τα θέματα της συνάντησης αυτής είναι:

• Αφίσα
  • Δώρα -χορηγίες (ενημέρωση)
  • Δημιουργία λίστας σχολέιων και αριθμού ομάδων ανα σχολέιο
  • σύνταξη επικαιροποιημένου αρχείου οδηγιών με πράγματα που προέκυψαν απο τη δοκιμάστική φάση
  • διοργάνωση  (σύντομης) 2ης δοκιμαστικής φάσης  κυρίως για τα τεχνικά ζητήματα

Ημερομηνία: Κυριακή 03/04/2022 και ώρα 5:00-6:00