Χαμογελάμε στα παιδιά

on . Posted in Εκδηλώσεις-Δράσεις

Το σχολείο μας στηρίζει την αξιέπαινη προσπάθεια που κάνει «Το Χαμόγελο Του Παιδιού» και συγκεντρώνει τρόφιμα και χρηστικά είδη για παιδιά και οικογένειες που τα έχουν πραγματικά ανάγκη. Η ευαισθητοποίηση και ο εθελοντισμός όλων μας θα αποτελέσουν παράδειγμα ύψιστης κοινωνικής ευαισθησίας και έμπρακτης ανθρωπιάς. Ας ενώσουμε τις δυνάμεις μας σχολείο και οικογένειες και με πνεύμα αγαστής συνεργασίας ας ανταποκριθούμε, στο μέτρο των δυνατοτήτων μας, σε αυτό το ανθρωπιστικό κάλεσμα.

Συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης
μέχρι 9/12/21 στο σχολείο μας

Δείτε ενδεικτικό κατάλογο προϊόντων που συλλέγουμε:

• Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, αλάτι, ξύδι, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, χυμοί, κρέμες αραβοσίτου, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο 1 & 2, αλεύρι, ζάχαρη, συσκευασμένους κουραμπιέδες και μελομακάρονα.
  • Είδη βρεφικής και προσωπικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες.
  • Είδη υγιεινής: καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικό πλυντηρίου, μαλακτικό ρούχων, χλωρίνη.
  • Είδη οικιακής χρήσης: χαρτοπετσέτες, χαρτί κουζίνας, χαρτί υγείας, λαδόκολλα, διάφανη μεμβράνη, σακούλες απορριμμάτων, γάντια μιας χρήσης.

Συντονιστική Ομάδα Εκπαιδευτικών
κ. Σταθοπούλου (καλλιτεχνικών), κ. Τσαμπακάλου (φιλόλογος), κ. Σκέντζου (μουσικός),
κ. Θεοδωροπούλου (οικιακής οικονομίας)

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 9 επισκέπτες και κανένα μέλος