Εκδήλωση για το Σχολικό Εκφοβισμό

on . Posted in Εκδηλώσεις-Δράσεις

biaΔΕΥΤΕΡΑ 31 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014!

Αποδεχτήκαμε την επίσημη πρόσκληση του 39ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών (Νέο Σούλι), συνυπάρξαμε με όμορα σχολεία :21ο  Δημοτικό Δεμενίκων κ’ 44ο Δημοτικό Περιβόλας σε κοινή εκδήλωση με θέμα:

ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ: ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ Κ’ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ, εμπλουτίσαμε τις γνώσεις μας με τις διευκρινιστικές επιστημονικές παρεμβάσεις του κ.Ιωάννη Δημάκου ,επίκουρου καθηγητή Πανεπιστημίου Πατρών, μα πάνω απ’ όλα αποσπάσαμε θετικά σχόλια για την ψηφιακή προσέγγιση της μάθησης με τη χρήση της τεχνολογίας και της πληροφορικής ενημέρωσης.

«Τα παιδιά μας τα είπαν όλα»  ακούστηκαν από τα χείλη του κ. Δημάκου και νιώσαμε υπερήφανοι για αυτό που δημιουργήσαμε.

Συγχαίρουμε τον κύριο Γκοτσόπουλο Ηλία (Διευθυντή του 39ουΔημοτικού) για την πρωτοβουλία που ανέλαβε με αφορμή τη βράβευση της μαθήτριάς του Μεντζίνη Αγγελικής που συμμετείχε σε διαγωνισμό ζωγραφικής με θέμα :Σχολική Βία.

Τα κοινωνικά θέματα ενδιαφέρουν την ομάδα του 20ου Γυμνασίου που δε θα σταματήσει να προβληματίζεται ψηφιακά …………..! Ευχαριστούμε επίσης τους συνεργάτες καθοδηγητές μας: κ. Μανωλοπούλου Κ.  και Δαουλτζή Κ. για την αμέριστη βοήθειά τους

Οι μαθήτριες : Αναστασοπούλου Κων|να , Παναγοπούλου Θεοδώρα, Χριστοπούλου Ανδριάνα.

Σας παραθέτουμε τα αποτελέσματα της ψηφιακής μας έρευνας ΕΔΩ !

Επίσης, για το θέμα μας αυτό δημιουργήσαμε μία αφίσα ηλεκτρονική που μπορείτε να δείτε ΕΔΩ.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 23 επισκέπτες και κανένα μέλος