2η εβδομάδα προσαρμογής

Από την βασική καρτέλα-μενού "Το Σχολείο" έχετε πρόσβαση σε μια σειρά λειτουργιών που αφορούν στην καθημερινή λειτουργία του σχολείου μας όπως

• Πρόγραμμα Ημέρας (ανά τμήμα)
  • Ωράριο Λειτουργίας (διαφοροποιείται σε μέρες που κάνουμε τηλεκπαίδευση)
  • Δωμάτια Καθηγητών (απαιτείται σύνδεση με τους ΚΩΔΙΚΟΥΣ του παιδιού σας στο ΠΣΔ, θα επικαιροποιηθεί εντός της ημέρας)

(*) αν η σελίδα του σχολείου δεν λειτουργεί για οποιονδήποτε λόγο έχετε πρόσβαση στα παραπάνω από την εναλλακτική μας σελίδα
http:\\20gym-patras.blogspot.com

Υπενθυμίζουμε ότι

• κάθε ΤΡΙΤΗ και ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ελέγχουμε τις Σχολικές Κάρτες Covid19 (οι μαθητές οφείλουν να ολοκληρώσουν το selftest 24 ώρες πριν τον έλεγχο)
  • μαθητές που δεν επιδεικνύουν σωστά συμπληρωμένη Σχολική Κάρτα αποχωρούν από το σχολείο με ευθύνη των γονέων
  • το κυλικείο μας διαθέτει μάσκες μιας χρήσης σε περίπτωση απώλειας
  • εξειδικευμένο συνεργείο του Δήμου Πάτρας απολύμανε τους χώρους του σχολείου μας την Κυριακή 19/9/2021 και ώρα 19:30μμ.
  • η παραμονή στο προαύλιο κατά τις απογευματινές και βραδινές ώρες δεν επιτρέπεται. Η χρήση του προαυλίου εγκυμονεί κινδύνους (σπασμένα μπουκάλια, εξωσχολικοί κλπ). Αποκαθιστούμε κάθε πρωί τις φθορές ώστε οι μαθητές μας να προαυλίζονται με ασφάλεια κατά την διάρκεια των μαθημάτων.

(*) οι εμβολιασμένοι μαθητές και οι μαθητές που έχουν νοσήσει το τελευταίο 6μηνο δεν έχουν υποχρέωση επίδειξης Σχολικής Κάρτας. Παρόλα αυτά, παρακαλούμε τους γονείς-κηδεμόνες να επισημαίνουν στα παιδιά τους την ανάγκη τήρησης των ατομικών μέτρων υγιεινής κατά του περιορισμού του Covid19

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 17 επισκέπτες και κανένα μέλος