Πρόγραμμα Τρίτης 22/9/2020

Το πρόγραμμα της Τρίτης 22/9/2020 έχει δημοσιευτεί.

ΠΡΟΣΟΧΗ

Όταν ένας μαθητής ή μια μαθήτρια ασθενήσει στο σχολείο ή στο σπίτι με κλινικά συμπτώματα ύποπτου κρούσματος Covid-19 (π.χ πυρετός >37,5C, βήχας, δύσποια, ανοσμία/αγευσία με αιφνίδια έναρξη, διάρροια, εμετός, κοιλιακός πόνος) παραμένει σε απομόνωση στο σπίτι. Για να επιστρέψει στο σχολείο απαιτείται:

• η έγκαιρη ενημέρωση του Υπεύθυνου Εκπαιδευτικού του τμήματος (ή του Υπεύθυνου διαχείρισης κρουσμάτων Covid19 ή του Διευθυντή) από την προηγούμενη ημέρα με αποστολή ηλεκτρονικού μηνύματος (email, προτείνεται) είτε με τηλεφωνική επικοινωνία (όταν υπάρχει αδυναμία χρήσης του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου)

Σε κάθε περίπτωση ο μαθητής ή η μαθήτρια πρέπει να παραμείνει απύρετος/τη χωρίς την χορήγηση αντιπυρετικών φαρμάκων για τουλάχιστον 24 ώρες πριν επιστρέψει στο σχολείο.

(*) στο αυριανό πρόγραμμα, εκτός από την επικαιροποίηση θεμάτων που αφορούν στην διαχείριση της επιδημίας covid19, κρίνουμε σκόπιμο να  γίνουν συζητήσεις στις μαθητικές μας κοινότητες και για τα συλλογικά όργανα που λειτουργούν στο σχολείο μας και τις αρμοδιότητές τους
(Μαθητικά Συμβούλια, Σύλλογος  Διδασκόντων, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, Γενική Συνέλευση ΜαθητώνΓενική Συνέλευση Γονέων κλπ)

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 8 επισκέπτες και κανένα μέλος