Εκδηλώσεις για ΓΟΝΕΙΣ, ΜΑΘΗΤΕΣ και ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

Ενημερώνουμε όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας για την δυνατότητα συμμετοχής-παρακολούθησης των παρακάτω διαδικτυακών συζητήσεων

• Τετάρτη 7/12 (17:00-20:00): "Σχολική βία και εκφοβισμός: καινοτόμες μέθοδοι αντιμετώπισης – συνεργασία εκπαιδευτικών και γονέων" με εισηγήτρια την κ. Αθηνά Καραβόλτσου, MSc, Σύμβουλο Ψυχικής Υγείας.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ
  • Τετάρτη 21/12/2022 (17:00-20:00): "Διαχείριση προβλημάτων συμπεριφοράς μαθητών/τριών στο σχολείο – Μια Οικοσυστημική προσέγγιση" με εισηγητή τον Δρ. Βασίλειο Δημόπουλο, Σ.Ε.Ε. ΠΕ70, ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Δυτ. Ελλάδας.

(*) ώρα προσέλευσης 16:45-17:00 στην ηΑίθουσα

(*) ο διευθυντής, η υποδιευθύντρια, οι Σύμβουλοι Σχολικής Ζωής, οι Συντονιστές Τάξεων, οι Μέντορες και εκπρόσωποι του Συλλόγου Διδασκόντων συμμετέχουμε μαζικά γιατί τα θέματα που θα συζητηθούν είναι πολύ σημαντικά για την Ψυχική Υγεία των μαθητών μας.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 14 επισκέπτες και κανένα μέλος