Αναπτυξιακή Γλωσσική Διαταραχή

on . Posted in Σχολικές εκδηλώσεις

H Σχολική μας Κοινότητα συμμετέχει στην ανοικτή, διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα

"Ευαισθητοποίηση εκπαιδευτικών και γονέων για την Αναπτυξιακή Γλωσσική Διαταραχή"

Δευτέρα 18/10/2021

6:00μμ-8:00μμ

διαδικτυακά μέσω webex meeting

(δείτε το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ και το ΔΩΜΑΤΙΟ σύνδεσης --> Τρέχουσα Ενημέρωση/Ενημέρωση για Γονείς

Η ημερίδα θα μεταδοθεί ζωντανά και από το Youtube

Εθνική Επέτειος 25ης Μαρτίου 1821

on . Posted in Σχολικές εκδηλώσεις

μαρτιος6  Οι μαθητές μας αναβίωσαν και πάλι μοναδικές στιγμές της   Ελληνικής Ιστορίας του 1821,στο πλαίσιο του εορτασμού της   Εθνικής επετείου (23/3/2019), μέσα από ιστορικές   αφηγήσεις,θεατρικά Δρώμενα,αποσπάσματα από την ταινία "Παπαφλέσσας" και πλούσιο φωτογραφικό υλικό .Οι παρευρισκόμενοι απολαύσαμε τις επιδέξιες χορευτικές φιγούρες των μαθητών αλλά και τις μελωδικές φωνές των παιδιών της χορωδίας μας.

Σύνδεσμος Φιλολόγων Πατρών, Λογοτεχνική-μουσική εκδήλωση

on . Posted in Σχολικές εκδηλώσεις

προσκληση αιγαιοΣας υπενθυμίζουμε την  εκδήλωση που οργανώνει ο Σύνδεσμος Φιλολόγων Περιοχής Πατρών σε συνεργασία με τις  εκδόσεις Ηδύφωνο για την παρουσίαση του βιβλίου της συναδέλφου  Μαρίας  Παναγιωτακοπούλου,

Κάποτε στο Αίγιο