Γενική Συνέλευση Τμήματος

Την Παρασκευή 22/2/2019 πραγματοποιήθηκε Γενική Συνέλευση του Β3 για να συζητήσουν οι μαθητές μια πρόσφατη διαφωνία που διατάραξε τις σχέσεις των μαθητών στο τμήμα. Οι μαθητές συζήτησαν ώριμα ανταλλάσσοντας επιχειρήματα με αποτέλεσμα να συνειδητοποίησαν ότι η ΣΥΖΗΤΗΣΗ δεν λύνει απαραίτητα τα προβλήματα αλλά μας βοηθά στο να ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ο ένας την θέση-άποψη  του άλλου.

Οι ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ, τα ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ακόμα και οι ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ βοηθούν τους μαθητές μας να αποκτήσουν κοινωνικές δεξιότητες χρήσιμες για την υπόλοιπη ζωή τους. Ο Κανονισμός των Μαθητικών Κοινοτήτων δίνει το πλαίσιο, οι μαθητές μας το αξιοποιούν και οι εκπαιδευτικοί το υποστηρίζουν.

IMG 20190222 130058

IMG 20190222 130310

Την συζήτηση των μαθητών και των μαθητριών συντόνισε ο Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός του τμήματος
κ. Στρίγκος Γεώργιος (καλλιτεχνικών).

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 18 επισκέπτες και κανένα μέλος