Χρήση των Κοινωνικών Δικτύων στην Ευρώπη

on . Posted in Ευρωπαϊκά προγράμματα

Στο πλαίσιο ενίσχυσης της συνεργασίας του σχολείου μας με σχολεία του εξωτερικού, υποστηρίζουμε την ερευνητική εργασία δύο μαθητών από την Ολλανδία με τίτλο "Η χρήση των Κοινωνικών Δικτύων στην Ευρώπη". Τους μαθητές καθοδηγεί ο Ολλανδός εκπαιδευτικός Ruud van Heijst, συνεργάτης του σχολείου μας σε Ευρωπαϊκό Έργο πριν από λίγα χρόνια.

Τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας (μαθητές, καθηγητές, γονείς) που έχουν επαρκή γνώση της Αγγλικής γλώσσας μπορούν να συμπληρώσουν το διαθέσιμο ερωτηματολόγιο.

[ Ερωτηματολόγιο: Κοινωνικά Δίκτυα στην Ευρώπη ]

(*) Το ερωτηματολόγιο έχει σχεδιαστεί από μαθητές και είναι απλό (10 ερωτήσεις). Σίγουρα θα δώσει χαρά στα παιδιά από την Ολλανδία που προσπαθούν να συγκεντρώσουν απαντήσεις από όλη την Ευρώπη.
Πατήστε το πράσινο κουμπί στο τέλος, όταν ολοκληρώσετε τις απαντήσεις σας...

"Dear European colleagues,

One of the requirements for Dutch secondary school pupils on their way to their secondary school certificate is a doing a research paper. For some of them this research paper must include an international element.

This year I supervise two pupils who are researching the use of social media in Europe. For this purpose they have compiled a questionnaire for their European peers. But of course this questionnaire has to be filled out. Hoping for a ‘renewed’ international cooperation I thank all of you in advance for your willingness to read this message."

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 21 επισκέπτες και κανένα μέλος